Clearlift teknolojisi, neştersiz gençleşmede teknolojinin geldiği son noktayı yansıtıyor.

Yaşlanmanın veya güneş hasarının etkilerinin görüldüğü yüz, boyun, dekolte, eller gibi vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılabilen Clearlift teknolojisi sayesinde cilt rengini düzeltmek, ton farklılıklarını gidermek, çizgileri, doku gevşekliğini geriletmek artık cerrahi müdahaleye başvurmadan da mümkün. Bu teknoloji sayesinde 20-30 dakika gibi kısa bir sürede,  bir seans sonunda bile hissedilebilir bir yenilenme sağlanabiliyor. 3-4 hafta aralarla tekrarlanan seanslarla yılların cildimizde bıraktığı izler siliniyor. Üstelik Clearlift her cilt renginde kullanılabiliyor.

Clearlift teknolojisinde, her bir lazer atımında hedef alınan bölgenin % 20lik alanına kontrollü bir hasar verilir ve çevre dokunun bu bölgeyi onarması sağlanır. Bu sırada cilt altında ortaya çıkan ısı artışı dermis tabakasında kolajen üreten hücreleri  uyararak ciltte gerginleşme ve dolgunlaşma sağlar.

Clearlift teknolojisi, derinin 3 mm derinliğini ısıtma prensibi ile etki gösterdiğinden, tedavi öncesinde cilt yüzeyini uyuşturmaya gerek yoktur. Derinin yenilenmesi en dıştaki sağlam tabakaların koruması altında gerçekleşir. Böylelikle göz çevresi, boyun, dekolte gibi cildin en ince ve hassas olduğu bölgeleri bile güvenle ve etkin şekilde tedavi etmek mümkün olmaktadır.
Uygulama sırasında ağrı hissi olmadığından herhangi bir ön hazırlık gerektirmez, böylece tüm seans 20 dakika gibi kısa bir zamanda tamamlanır. Uygulama sonrasında deride herhangi bir soyulma olmaz,  ciltte gözle görünür bir iz kalmaz. Hemen günlük aktivitelere dönüş yapılabilir.

Clearlift teknolojisi  göz ve ağız çevresindeki ince çizgileri, kırışıklıkları, yanaklardaki damar genişlemesine bağlı ortaya çıkan kızarıklığı ve kılcal damar görünümünü düzeltir, güneş hasarına bağlı olarak özellikle elmacık kemikleri ve şakaklarda ortaya çıkan kahverengi lekeleri ortadan kaldırır. Gözeneklerin sıkılaşması ile ciltte daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm ortaya çıkar.

Farklı cilt sorunlarına yönelik çözümlerin kombinasyonundan oluşan Clearlift teknolojisi  sayesinde, her bir hastanın ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretmek mümkündür. Tedaviler, tek seansta tamamlanabileceği gibi, ciltteki yıpranmanın seviyesine orantılı olarak zamana yayılan seanslar planlamak da mümkündür. Ortalama olarak 4 seans önerilmektedir. Seans araları 3 haftadır. Clearlift uygulamaları tamamlandıktan sonra cilt dokusu kendini onarmaya devam eder ve en iyi sonuçlar tedavinin tamamlanmasından 6-8 hafta sonra kendini gösterir. Clearlift teknolojisi, cilt yüzeyini hasara uğratmadan  kontrollü bir dermal hasar yaratır ve cildin kendini onarımı sağlam epidermis altında gerçekleşir.
Clearlift teknolojisinin ciltte sağladığı yenilenmenin sonuçları bazı kişilerde tek seanslık uygulamada dahi gözle görülür seviyeye ulaşır, diğer kişilerde ise cilt hasarının şiddetine göre çoklu seans uygulanır.