Kavitasyon ile Zayıflama

Kavitasyon Sistemi Nedir?  Nasıl Çalışır?

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitde ultrason yardımıyla uygulanan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Bel, karın, göbek, kol ve kalça bölgelerde ve selülitli bölgelerin görünümünü azaltmakda kullanılır.

Kavitasyon uygulaması esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. İşlem esnasında uygulama yapılan kişi tarafından işitilen yüksek bir vızıltı olmaktadır, işlem bittiğinde ses de kesilmektedir.

Kavitasyon uygulaması başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için gereklidir. Kavitayon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. Kişinin problemine göre seans sayısı değişiklik göstermektedir.