Mezolift

Mezolift, kelime olarak cilt germe anlamına gelmektedir. Cilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerde ve cildin yenilenmesi amacıyla uygulanır.

Mezolifting uygulamasında hyalüronik asit, vitaminler ve proteinlerden hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğneler ile cilde enjekte edilir.

Mezolifting Kimlere Uygulanabilir?

Yüz ve boyun cildinde yaşa, güneş ışınlarına, sigara dumanına ve cildi yaşlandıran pek çok nedene bağlı olarak elastikiyet kaybı meydana gelir. Ayrıca ciltte kırışıklıklar ve matlaşma ortaya çıkar. Orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde, kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde uygulanabilmektedir.

Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan da mezolift uygulaması, cildin genç, canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı bir uygulamadır.

Nerelerde Kullanılır?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kullanılır.
• Cilt gerginliğinin artmasına,
• Kırışıklıklar ve açık gözenekler azalmasına,
• Kollajen üretimi uyarılmasına,
• Cildin yenilenmesi hızlandırmasına,
• Derinin yoğunluğunun ve dolgunluğunun artmasında kullanılan yardımcı bir uygulamadır.

Mezolift Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mezolift uygulamasından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin birkaç saat süreyle yıkanmaması ve tahriş riski yüksek her hangi bir maddenin sürülmemesine dikkat edilmelidir.